Професійний посуд для кухні: класифікація та види посуду

Посуд - це основа будь-якої кухні. Кожна господиня прагне зробити свою кухню ідеальною, тому і посуду приділяється надзвичайно велика увага. Але посуд має бути не лише красивим, але й практичним. Окрім розмаїття форм, розмірів, кольорів, візерунків та виробників, посуд також різниться за матеріалом, з якого виготовлений, та призначенням. Спробуємо разом розібратися з видами та класифікацією посуду.

Класифікація посуду. Посуд поділяють на кухонний, столовий, чайний та спеціальний.

Кухонний посуд використовується безпосередньо для приготування страв. Сюди можна віднести каструлі, сковорідки, казани, чайники, набори ножів для м’яса, риби, хліба, овочів. Також необхідними помічниками на кухні є обробні дошки, м’ясорубки, блендери, міксери, качалки, сита, молоточки для м’яса, черпаки, лопатки для смаження та багато іншого.

Столовий посуд - це той посуд, який використовується безпосередньо для подачі страв та сервірування столу. До такого посуду відносять: столові сервізи та набори, тарілки різних розмірів, супниці, соусниці, салатниці, ємності для спецій. Також сюди входять чайні, кавові та десертні набори.

До чайного посуду відносять чашки, блюдця, цукорницю, чайник для заварювання чаю. Сервіз для кави складається з кавника, ємностей для цукру, вершків, чашок та блюдець для них.

Спеціальний посуд застосовують для приготування конкретного продукту. Наприклад, для кондитерів актуальні форми, кондитерські шприци. Тобто сфера застосування таких елементів посуду є дуже вузькою.

Види посуду. Матеріали, з яких виготовляють посуд, бувають різними, однак кожен вид посуду має свої особливості та призначення.

Порцеляновий посуд вважається одним із найбільш витончених та дорогих. Посуд для кафе, барів та ресторанів виконаний саме з порцеляни. Такий посуд вирізняється прозорістю та легкістю. Порцеляна стійка до механічних пошкоджень, термостійка.

Фаянсовий посуд застосовують в закусочних та кафе. Такий посуд непрозорий, має товстіші стінки, ніж порцеляновий, та жовтуватий колір. Такий посуд має меншу стійкість до пошкоджень.

Керамічний посуд. Його виготовляють з глини. Тому він вважається не лише красивим, але й "природнім". Майолікові вироби покривають зовні та зсередини спеціальною глазур'ю. Гончарний посуд має природне забарвлення. Такі вироби ідеально підкреслюють національний колорит, тому їх використовують в закладах у національному стилі.

Ще одним природнім матеріалом є дерево. Його також використовують в стилізованих закладах. Зазвичай такий посуд виготовляють з твердих порід дерева та вкривають лаком. Для декору використовують різьблення або розпис в національному стилі. Також використовують плетений посуд. Його виготовляють з лози, соломи, бамбука.

Скляний та кришталевий посуд найкраще підходить для презентації напоїв, фруктів та десертів. Кришталь - дуже крихкий, але має неперевершений вигляд, тому його часто можна побачити в ресторанах.

Металевий посуд. Цей вид посуду є практичним, коли мова йде про подачу гарячих перших і других страв.

Пластмасовий посуд зручний, оскільки не б’ється, але його зовнішній вигляд значно поступається іншим видам посуду. Такий посуд актуальний для обслуговування пасажирів повітряного, залізничного та морського транспорту. Також добре використовувати такий посуд для малих дітей.

Столові набори виготовляють з таких металів, як алюміній, мельхіор, нержавіюча сталь. Останні є найбільш поширеними.

Як бачимо, різноманіття посуду дуже велике. Сучасні виробники пропонують посуд різного типу та з урахуванням різних смаків. Тому, обираючи посуд, слід враховувати не лише його дизайн та зручність, але й практичність.

Купити столові прибори для ресторану, кафе, бару Ви можете на сайті нашого інтернет-магазину. У нас надзвичайно широкий асортимент посуду не тільки для закладів харчування, але й для дому. Завітайте до нас та обирайте якісний посуд за приємними цінами!