Професійний посуд: правила та варіанти сервірування столу

Сервіровка столу вже давно стала мистецтвом, адже правильно подані страви та гарно задекорований стіл - це не лише показник хорошого тону, але й сприяє поліпшенню настрою та апетиту. Якщо говорити про кафе і ресторани, то саме зовнішній вигляд столу (приборів, страв, поєднання з інтер’єром) впливає на загальне враження про заклад. Звичайно, що і в домашніх умовах можна створити святковий настрій таким простим елементом, як сервіровка, перетворюючи цим звичайний прийом їжі на свято. Розгляньмо загальні правила сервіровки столу, дотримання яких є обов’язковим.

1. Чиста, ідеально випрасувана скатертина. В ресторанах та кафе найкращим варіантом є біла скатертина, однак якщо заклад має певний стиль, то такі елементи також потрібно підбирати відповідно до інтер’єру та стилістики закладу. Ефектно виглядає скатертина з мінімалістичними декоративними елементами (вибитий візерунок, кайма, строга лінія). Для домашніх посиденьок використовують кольорові або з яскравими елементами (квіти, орнаменти) скатерки. Якщо це якийсь тематичний вечір чи святкування, то і стіл варто прикрасити тематичними декоративними деталями. Зараз дуже популярні живі квіти та свічки, стрічки, серветки у відповідній кольоровій гамі.

Для святкування таких подій, як весілля чи банкет, на якому буде багато людей, актуальною є розсадка гостей, де місце кожного окремого гостя підписане. До різних свят використовують різні декоративні деталі та елементи - тут в розпорядженні ваша фантазія та креатив. Єдине, що б хотілося сказати - всього повинно бути в міру. Не потрібно обтяжувати стіл великою кількістю зайвих елементів, які відволікатимуть.

2. Посуд в одному стилі та кольоровому варіанті. Для святкувань не підходить звичайний повсякденний посуд. Краще обрати красивий гармонічний набір. Білий посуд для ресторанів та для дому - класичний варіант, однак існує безліч варіантів гарного кольорового посуду. Головне - не обтяжувати посуд громіздкими малюнками. Акуратна окантовка чи легкий принт будь-якого кольору - хороший варіант для святкового столу. І не економте на якості!

3. Основні правила подачі столових приборів та посуду. Розстановка посуду - не менш важлива, адже правильна та красива сервіровка столу не лише забезпечить гарну загальну картину, але й зекономить місце для Ваших апетитних страв.

Кожне посадочне місце має мати простір для комфорту гостя. Навпроти кожного місця приблизно посередині розміщуємо підставочну тарілку, яка вбереже скатертину (і не тільки) від пролитого супу чи гарніру, що випадково випав. Далі - звичайна тарілка. Якщо подаються рідкі страви, то вони ставляться на підставочну тарілку. Біля кожної тарілки розкладаємо столові прибори: ножі та ложки з правого боку, виделки - в лівій частині. Столові прибори рекомендується викладати від краю до центру у такій послідовності:

- крайніми (від тарілки) кладуть ніж та виделку для закуски;
- далі - столова ложка;
- рибні ніж та виделка;
- ніж та виделка для м’яса.

Блюдце з хлібом ставлять з лівого боку. Келихи, склянки, чарки розміщуємо справа від більшого до меншого.

4. Важливий елемент сервіровки столу - наявність спеції. У кожної людини свої смакові вподобання, тому варто врахувати такий, здавалося б невеличкий елемент. Приправи подаються в залежності від меню, а сіль та перець рекомендується ставити на стіл завжди.

Звичайно, що кожен сервірує стіл, як забажає, однак існує кілька правил, які все ж таки варто врахувати. Наведені вище поради допоможуть Вам створити гарну та святкову атмосферу будь-якого свята, а Ваші страви смакуватимуть значно краще.

На сайті компанії "Посуд-Сервіс" Ви знайдете все для того, щоб зробити будь-яке свято особливим. Красивий та якісний посуд - запорука гарного тону та приємної трапези. У нас Ви можете знайти посуд від відомих зарубіжних та українських виробників. Асортимент включає в себе столовий посуд, прибори, келихи та склянки різних форм, кольорів та орнаментів. Тому Ви з легкістю оберете потрібний Вам варіант. Ми можемо запропонувати посуд таких компаній, як Luminarc, Lubiana, Helios; склянки, чарки та бокали від Arcoroc та Pasabahce; ножі та столові прибори Tramontina.

Купити посуд для барів та ресторанів, а також для дому Ви можете, оформивши замовлення на нашому сайті або зателефонувавши за контактними номерами.