Келихи для маргарити, шампанського, вина та інших напоїв: відмінності і особливості

Сьогодні у магазинах можна знайти безліч посуду для напоїв. Однак не всі знають, що кожен напій має "свій" посуд. Красиві келихи для шампанського чи вина здатні не лише створити візуально привабливий вигляд, але й підкреслити аромат і смак напою. Тому, обираючи той чи інший напій, слід звернути увагу і на посуд, з якого будете його пити.

Важливу роль відіграє не лише зовнішній вигляд келихів чи склянок, але й їх форма, розміри та матеріал. Найчастіше питний посуд виготовляється зі скла чи кришталю.

Варто зазначити, що чим нижчий посуд, тим міцніший напій, для якого він призначений. Форма та висота бокалу - це важливі критерії при виборі, оскільки кожен напій має свої особливості. Отже, як розрізняти келихи для напоїв та чому вони саме такі?

Келихи для вина. Для червоного вина використовують бокали у вигляді високої чаші, розширеної знизу та трохи звуженої до краю. Така форма дозволяє розкрити аромат і смак вина. Червоне вино подається при кімнатній температурі. Тримають келих за чашу, зігріваючи напій та стимулюючи його аромат. Бокал для білого вина має таку ж форму, але довшу ніжку. На відміну від червоного, біле вино подають охолодженим. Довша ніжка призначена для того, щоб рука не торкалася чаші та не зігрівала напій. До винних келихів відносять "бордо", "бургундія", "шардоне" та "сотерн". Перші два типи підходять для червоних вин, а інші - для білих. Обсяг келихів теж відрізняється. Так, для червоного вина ідеальний обсяг - 120-150 грам, для білого - 65-90. Келихи заповнюють на три четверті об’єму.

Бокали для шампанського зазвичай мають витягнуту флейтоподібну форму (бокал-флюте). Бокал на довгій ніжці з вузьким горлом призначений для того, щоб бульбашки напою повільно підіймалися вгору - так утворюється надзвичайний аромат та смак напою. Шампанське наливають до половини келиха, решту займає піна. Бокал для шампанського тримають за ніжку, щоб рука не торкалась самої чаші.

Коньяк або бренді п’ють з бокалів на короткій ніжці з широкою чашею. Велика чаша звужена до країв. Такі бокали тримають за нижню частину чаші, зігріваючи напій. Це робиться для збільшення випаровування аромату напою. Однак для дегустації таких напоїв використовують бокали, що закінчуються вузькою чашею. Така чаша, як стверджують фахівці, залишає в середині бокалу найтонші відтінки напою, при цьому спиртові ноти "випускаються" саме через вузьку чашу. "Молодий" коньяк має сильний аромат алкоголю, тому йому треба дати можливість швидше випаруватися.

Низький стакан з товстим широким дном призначений для віскі. Такий стакан дозволяє насолодитися напоєм та розпізнати його неповторний аромат.
 
Харрікейн - це бокал у вигляді екзотичної квітки. Він ідеально підходить для екзотичних та яскравих тропічних коктейлів.

Для мартіні використовують широкий конусоподібний келих.

Бокали типу "Маргарита" говорять самі за себе і призначені для заморожених коктейлів.

"Колінз" і "хайбол" використовують для напоїв, які п’ють, не поспішаючи - вода, соки.

Багатошарові коктейлі подають у шотах - вузьких циліндричних стопках. В такому посуді напої виглядають дуже ефектно.

Маленькі стопки найкраще підходять для горілки.

Пиво може подаватися в бокалах різного типу, в залежності від сорту напою: лагер подають в пивних кружках або кухлях, високі келихи - для пшеничних сортів пива, тюльпаноподібні келихи - для міцних сортів.

Келихи оптом для різного виду напоїв Ви можете придбати у нашому інтернет-магазині. Ми пропонуємо тільки якісний посуд, який має гарний зовнішній вигляд. Серед широкого асортименту бокалів Ви можете обрати не лише потрібний тип, але й дизайн посуду та матеріал. Також пропонуємо Вам посуд відомих марок та від українських виробників. Завітайте на наш сайт та обирайте посуд для барів, кафе, ресторанів та інших закладів харчування.